Bodrum Pera Geriş Evleri

Ana SayfaBodrum Pera Geriş Evleri

Bodrum Pera Geriş Evleri

Kaba inşaatı tamamlanmış olan yazlık konutlar için iç mekan  tasarımı ve çevre düzenlemesi çalışmaları yapılmıştır. Konutlar, 12 metrelik iki farklı kotta konumlanarak Yalıkavak deniz manzarasına hakim olurken hem yazın hem de kışın yeterli güneş alacak şekilde şekilde tasarlanmıştır. Evlerin terasında ve geniş cam yüzeylerinde şeffaf olarak konumlanması planlanan güneş panelleri ile tüm aydınlatma, ısıtma, soğutma ve havalandırma ihtiyaçları sürdürülebilir olarak sağlanmıştır. Evlerde yüz tanıma, uzaktan yönetim gibi Ai güvenlik sistemleri ve otonom ev içi kontrol üniteleri bulunmaktadır. Bu sayede evler kendi elektrik enerjilerini ürettiği gibi, oluşturdukları sitenin ortak alanının da elektrik enerji tüketimini karşılamaktadır.

Evler iki kattan oluşmaktadır. Üst katta ebeveyn banyoları olan ve bir tanesi balkonlu olmak üzere iki yatak odası, 14 m²’lik geniş giriş holü ve düşey sirkülasyon olan merdiveni barındırmaktadır. Alt katta ise ebeveyn banyolu ve giyinme odalı büyük yatak odası, ardiye, tuvalet, mutfak, yemek bölümü ve loft tasarlanmış oturma bölümü bulunmaktadır.

Her biri 560 m² arsa alanı içerisinde konumlandırılan evlerin 56 m² yüzme havuzu ve ahşap deck bahçe terası bulunmaktadır. Yapıların etrafı Bodrum’a özgün peyzaj tasarımıyla çevrelenmiştir.

 

İşveren: PERATAŞ

Yapım Yeri: Bodrum, Muğla/Türkiye

Yapım Yılı: 2019

İnşaat Alanı: 12.200 m²

Yapılan İş: Tasarım Projesi

0
0
color
https://www.macromimarlik.com/wp-content/themes/hazel/
https://www.macromimarlik.com/
#d8d8d8
style1
paged
Loading posts...
/home/er4ivitinau5/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
on
off