Orion Deri Fuar Standı

Ana SayfaOrion Deri Fuar Standı

Orion Deri Fuar Standı

Busworld 2020 İstanbul Fuar Merkezinde sekizincisi gerçekleşen bir otobüs fuarıdır. Araçların koltuk, direksiyon gibi kısımlarında deri kullanılmaktadır. Orion Deri firması fuara işlenmiş deri ürünlerini sergilemek amaçlı katılmıştır.

30 metrekarelik bir alana fuar standı tasarlanmıştır. Bilgi bankosu standın yürüme yollarına olan köşesinde konumlandırılmıştır böylece birbirini kesen yollar stand alanı içinde çift yönden boş bırakılmış ve sirkülasyonun stand alanına çekilmesi hedeflenmiştir. Bilgi bankosu üzerinde derinin işlenmesi süreci diyagram şeklinde görselleştirilmiştir. Ziyaretçiler ham deriden başlayarak fuarda sergilenen sonuç ürünlere ulaşana kadar olan süreci inceleyebilmektedirler. Bu şekilde ziyaretçilerin dikkatinin çekilmesi ve deri standının daha çekici olması amaçlanmıştır.

İç yüzeyler ve zeminde sıcak tonlarda ahşap tercih edilmiştir. Sergilenen deriler koni formunda olup yukarıdan sarkıtılarak teşhir edilecek şekilde planlanmıştır. Askı düzeni iç duvarlar hizasında standın içerisine doğru çıkma yapan saçaklardan sarkacak biçimde tasarlanmıştır. Bu saçaklara yerleştirilen spot ışıklar mekanı ve ürünleri aydınlatacaktır. Bazı yüzeylerde dekor amaçlı ahşap dikmeler kullanılmıştır ve bu dikmelerin aralarına aynalar yerleştirilmiştir. Bu sayede sergilenen ürünlerin arkaplanında bir derinlik hissi yaratılmıştır. Tasarım dili olan ahşap dikmeler bilgi bankosunun dış yüzeyinde de kullanılmıştır.

Ziyaretçilere yiyecek, içecek ve çeşitli ikramlar yapılabilmesi amacıyla ufak bir kabin standa eklenmiştir. Bununla beraber ziyeretçilerin standda zaman geçirirken dinlenmesi ve ikramlardan yararlanabilmeleri amacıyla ufak bir masa ve çevresine sandalyeler ilave edilmiştir.

 

İşveren: Orion Deri

Yapım Yeri: İstanbul, Türkiye

Yapım Yılı: 2019

İnşaat Alanı: 30 m²

Yapılan İş: Tasarım ve Uygulama Projesi

0
0
color
https://www.macromimarlik.com/wp-content/themes/hazel/
https://www.macromimarlik.com/
#d8d8d8
style1
paged
Loading posts...
/home/er4ivitinau5/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
on
off