Şarköy T.S. & Z.S. Evi

Ana SayfaŞarköy T.S. & Z.S. Evi

Şile T.S. Evi

Şarköy’de bulunan yazlık evin iç mekanlarında ve dışında çeşitli tadilatlar yapılmıştır. 1970 yılında inşa edilen yapının günümüzde tadilat ihtiyacı doğmuştur. Konum olarak denize çok yakın olması nedeniyle denize bakan cephesinde deniz etkisine bağlı sorunlar mevcuttu. Denize bakan mevcut teras genişletildi. Su yalıtımları ve seramik kaplamaları yapıldı. Su yalıtımı cephe boyunca devam ettirildi ve cephe boyunca 1 metre yüksekliğinde taş kaplama yapıldı, üstte kalan kısımın ise boyası yapıldı. Deniz tarafına bakan bahçe duvarları yenilendi, yürüyüş yolu ve basamaklar imal edildi.

Giriş cephesi tamamen taş kaplama yapıldı ve terasın seramikleri yenilendi. Giriş tarafındaki bahçe duvarı, yürüyüş yolu ve basamaklar gibi sert zeminlerin imalatları yapıldı.

Evin iç mekanlarında banyo ve mutfak tamamen baştan tasarlandı. Elektrik ve sıhhi tesisat tamamen yenilendi. Banyo sağlık gereçleri ve yeniden tasarlanan mutfağın montajları yapıldı. Yatak odaları için dolaplar tasarlandı, imal edildi ve montajları yapıldı. Evin penleri değiştirildi, elektrikli panjular monte edildi ve deniz tarafına güneş kırıcı bir tente tasarlanıp imal edildi.

İşveren: T.S.

Yapım Yeri: Şarköy, Tekirdağ/Türkiye

Yapım Yılı: 2021

İnşaat Alanı: 85 m²

Yapılan İş: Tasarım Projesi, Uygulama Projesi ve Müteahhitlik

0
0
color
https://www.macromimarlik.com/wp-content/themes/hazel/
https://www.macromimarlik.com/
#d8d8d8
style1
paged
Loading posts...
/home/er4ivitinau5/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
on
off