Şile O.Ö. & S.Ö. Evi

Ana SayfaŞile O.Ö. & S.Ö. Evi

Şile O.Ö. & S.Ö. Evi

Şile, Dörtlü Yonca sitesinde bulunan müstakil yapının mevcut durumda tadilat ihtiyacı vardı. Yapının zemin katında su yalıtımı problemi mevcuttu ve yağmur yağdıkça su basmaktaydı. Çatı ve cephesinde bulunan ahşaplar çürümüş durumdaydı.

İlk olarak binanın altyapı problemleri çözüldü. Su basan kısımlara yalıtım yapıldı, rögardan alt kotta kalan kısımlar dolduruldu. Dış cephede ve çatıda gerekli tamiratlar yapıldı. Dış cepheye mantolama yapıldı. Çatı saçaklarında bulunan çürümüş ahşaplar sökülüp yenileriyle değiştirildi. İç mekanda merdivendeki ve döşemelerdeki çürümüş ahşaplar yenilendi, ve sistre&cila işlemi yapıldı.

İç mekanda ise kapsamlı bir tadilat yapıldı. Giriş katın tamamının ve ıslak hacimlerin seramikleri yenilendi. Salona taştan yeni bir şömine tasarlandı ve imal edildi. Mahallerin elektrik ve sıhhi tesisatları yenilendi. Mutfak ve banyo yapı elemanları ve mobilyalarıyla birlikte ihtiyaca göre yeniden tasarlandı. Mutfakta gizli led aydınlatmalar, gizli kapak kulpları ve düşey şaraplık gibi detaylara yer verildi. Banyoda ise pencere düşey yönde büyütüldü, düzayak duş kabini ve genişletilmiş lavabo tezgahı gibi eklentiler tasarlandı.

Bahçedeki teras kısmı kış bahçesi olarak şeffaf yüzeylerle kapatıldı. Yapının bacaları temizlendi ve doğalgaz bağlantısı yapıldı.

İşveren: O.Ö. & S.Ö

Yapım Yeri: Şile, İstanbul/Türkiye

Yapım Yılı: 2022

İnşaat Alanı: 350 m²

Yapılan İş: Tasarım Projesi, Uygulama Projesi ve Müteahhitlik

0
0
color
https://www.macromimarlik.com/wp-content/themes/hazel/
https://www.macromimarlik.com/
#d8d8d8
style1
paged
Loading posts...
/home/er4ivitinau5/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
on
off