Uskumruköy Dr. B.O. Evi

Ana SayfaUskumruköy Dr. B.O. Evi

  Şile T.S. Evi

  Halihazırda ikiz bir villa olan yapının iki bağımsız bölümü de müşteri tarafından satın alınmıştır ve tadilat sonucu tek bir villaya çevrilmesi amaçlanmıştır.

  Yapının taşıyıcı olmayan iç bölme duvarları tasarıma göre gerekli kısımlarda kaldırılmıştır. Böylece zemin katta salon için geniş bir mekan elde edilmiştir. Bodrum katı alt kotta açığa çıkmaktadır ve bu katta da bahçeye açılan geniş bir çalışma ve hobi amaçlı mekânlar tanımlanmıştır.

  Planların aslına göre planda bulunan 2 adet sarmal merdiven kaldırılmış ve her katta koridorlarla beraber bir adet tek kollu merdiven tasarlanmıştır. Salon ve bodrumda asıl plana ek olarak bahçeye doğru çıkmalar yapılmıştır ve cam yüzeylerle çevrilerek bu katlardaki mekânlara ek kış bahçeleri tasarlanmıştır.

  Bodrum katta binanın ilk planının dışına çıkılarak üst bahçe kotuna doğru bir mekân daha eklenmiştir. Bu mekân hem depo olarak kullanılacak hem de içinde sauna, duş gibi olanakların yanı sıra alt bahçeye de açılmaktadır ve açıldığı noktada alt bahçede bir havuz tasarlanmıştır. Havuz, sauna, duş bu yeni mekânda birlikte çalışmaktadır. Mekânın çatısı üst bahçeyle aynı kotta olacağı için yeşil çatı olacak şekilde planlanmıştır.

  1. katta ise asıl plandaki 6 adet oda birleştirilmiş ve 3 adet büyük yatak odası elde edilmiştir. Aynı zamanda bu katta odalara eşlik eden iki adet banyo bulunmaktadır.

  Çatı katında ise 2 adet büyük oda tasarlanmış olup bu odalardan biri çatıda terasa açılmaktadır. Terasa açılan yatak odasının banyosu içerisinde orman manzarasına hakim jakuzi bulunacak şekilde tasarlanmıştır. Yapıda her katta şömine bulunmaktadır. Ayrıca yapıya yaşlı ve engellilere yönelik düşey sirkülasyon sistemi entegre edilerek tüm katlara asansörle erişim sağlanmıştır.

  İşveren: B.O.

  Yapım Yeri: Uskumruköy, İstanbul/Türkiye

  Yapım Yılı: 2019

  İnşaat Alanı: 512 m²

  Yapılan İş: Tasarım Projesi, Uygulama Projesi ve Müteahhitlik

  0
  0
  color
  https://www.macromimarlik.com/wp-content/themes/hazel/
  https://www.macromimarlik.com/
  #d8d8d8
  style1
  paged
  Loading posts...
  /home/er4ivitinau5/public_html/
  #
  on
  none
  loading
  #
  Sort Gallery
  on
  yes
  yes
  off
  on
  off